Rogaland fylkeslag


Landsforeningen uventet barnedød har flere aktive kontaktpersoner som er beredt til å støtte nye familier som opplever å miste et barn i vårt område. En kontaktperson er en frivillig hjelper og støtteperson som selv har mistet barn og som har gjennomført foreningens opplæringskurs i frivillig sorgstøttearbeid. Ta kontakt med foreningens hovedkontor for mer informasjon eller for å opprette kontakt med en av våre frivillige kontaktpersoner.

Leder i Rogaland fylkeslag er Jorun S. Hovland.


Juleverksted i Kongeparken
Vi arrangerer juleverksted i Kongeparken søndag 4. desember. Påmelding snarest til Jorun på tlf 47231198, vi har noen ledige plasser ennå for medlemmer.

 

(Klikk her for å endre)Rogaland fylkeslag er mottaker av Grasrotandelen!
Rogaland fylkeslag ble mottaker av Grasrotandelen våren 2010. Gjennom Grasrotandelen kan alle som spiller et av Norsk Tippings spill, med unntak av Flax og Extra, samtidig støtte en lokal forening eller lag med fem prosent av innsatsen. I løpet av et år kan det bli bra summer dersom mange velger LUB som sin mottaker av Grasrotandelen.

Slik går du fram for å gi 5 prosent av det du tipper for til LUB Rogaland fylkeslag:

Be om at organisasjonsnr 995766604 skal være din grasrotmottaker neste gang du leverer tippekupongen.
Eller:
Skriv ut dette vervebrevet (PDF) og gi til kommisjonæren når du leverer inn tippekupongen.
Eller: Registrer Landsforeningen uventet barnedød ved Rogaland fylkeslag, org.nr. 995766604, som grasrotandelsmottaker på Norsk Tipping sine nettsider.
Eller: Send SMS: GRASROTANDELEN 995766604 til 2020 (tjenesten er gratis).


Tidligere arrangementer:



Minnestund i Sola Ruinkirke Allehelgenssøndag 6. november

(Klikk her for å endre)Vi var 16 familier som deltok på minnestunden Allehelgensdag der Unn Fossdal leste diktene Akk våre dødes navn av Inger Hagerup og 22 7 2011 av Lars Saabye Christensen. Hun leste også noen ord for dagen.  Hilde Fuglestad Ramsli sang og Ivar Fuglestad Serigstad spilte piano. Det var en stille stund med lystenning og tid til å minnes våre døde. Vi oppfordret også deltakerne til å gi et bidrag til forskning på barnedød, og vi fikk inn litt over kr. 500,- som blir satt inn på forskningskontoen.

Jorun Hovland
Rogaland fylkeslag





(Klikk her for å endre)Minnestund i Sola Ruinkirke

Allehelgenssøndag 7. november 2010 arrangerte Rogaland fylkeslag minnestund i Sola Ruinkirke for 12. gang. Rundt 30 foreldre var til stede på arrangementet.

(Klikk her for å endre)Vi tente lys til minne om barna vi har mistet og to unge musikkstudenter fra Vågen videregående skole på Sandnes sto for nydelig sang og musikk. Mary-Ann Vagle sang “Eg ser” av Bjørn Eidsvåg, “Wishing you were somehow here again” fra Phantom of the opera og “You raise me up” av Rolf Løvland. Simeon Jajevski spilte nydelig piano til, og han spilte instrumental før lystenning og på slutten av arrangementet. Prest Berit Espeset hadde noen fine ord for dagen, og undertegnede leste to dikt. Det ble en fin minnestund, der alle fikk hver sin rose etter at de hadde vært oppe og tent lys. Ved utgangen var det anledning til å gi penger til forskning og vi fikk inn nesten 500 kroner som er satt inn på forskningskontoen.

Jorun S. Hovland
Rogaland fylkeslag


Kjekk dag på lekeland i Rogaland

Rogaland fylkeslag inviterte til familiedag på Metro Lekeland på Forus søndag 10. oktober 2010. Det var en dag med tåke og surt vær som var som skapt til å være inne i.  Vi var 13 store og små som hadde en kjekk dag med klatrestativer, hoppepute, rutsjebaner og alt som er gøy for små og store. Må vel innrømme at det var de minste som var mest aktive. Vi hadde fått reservert “Discorommet” der vi koste oss med pizza, brus og popcorn.  Vi voksne satt og slappet av mens de minste sprang til og fra og gjorde det de hadde lyst til. Det er en dag som vi godt kan gjenta neste år.

Jorun S. Hovland
Rogaland fylkeslag



Sist oppdatert den 02.feb.2012


Utskriftsvennlig versjon   Abonner  

(Klikk her for å endre)
Fagseminar
ansatte i sorg

(Klikk her for å endre)Fagseminar sorg

(Klikk her for å endre)Krybbedødsperm






(Klikk her for å endre)
Englesiden

(Klikk her for å endre) In English


Følg LUB på

(Klikk her for å endre)