Ny informasjon: Når livet i magen tar slutt før uke 24


Å miste et barn før eller rundt halvgått svangerskap blir av mange oppfattet som tap av en graviditet, mens foreldrene selv ofte opplever dette som tap av et barn og følgelig en stor sorg. Nå kan foreldrene finne informasjon tilpasset deres spesielle situasjon på lub.no, bl.a. om fødselelen og valg som må tas rundt avskjed, navn og gravferd.

(Klikk her for å endre)En første hjelp til foreldre: Når livet i magen tar slutt før uke 24.

Dette blir et viktig supplement til punktlistene over hva foreldre bør gjøre og tenke igjennom de første dagene etter å ha mistet barn i dødfødsel, rundt fødselen og i plutselige og uventede barnedødsfall (krybbedød, ulykker etc). (Se: Har du mistet barn?)

Se også:
Foreldres egne historier:

Vi mistet et barn
(av: LUB-medlem Lene Bjånesøy Engh, om bittelille Nora, og det å avslutte et svangerskap på grunn av misdannelser som var uforenelig med liv).

Historien om vår lille prins, Robin: Fødsel uten håp
(av: LUB-medlem Kathrine Solbakken).
Tusen takk til LUB-medlem Lene Bjånesøy Engh som har hjulpet oss med dette!









Sist oppdatert den 02.feb.2012


Utskriftsvennlig versjon   Abonner  

(Klikk her for å endre)
Fagseminar
ansatte i sorg

(Klikk her for å endre)Fagseminar sorg

(Klikk her for å endre)Krybbedødsperm






(Klikk her for å endre)
Englesiden

(Klikk her for å endre) In English


Følg LUB på

(Klikk her for å endre)