I Danmark har etterlatte foreldre nå fått rett til seks måneders sorgpermisjon.
I Hordaland ble det et flott arrangement for 40 barn og voksne, som har til felles å ha et barn for lite i familien. Tatoveringsversted, tur med hest og kjerre, natursti og ansiktsmaling var noen av de populære aktivitetene barna deltok på denne dagen. Les mer om familiedagen her.
Andre lokale prosjekter som fikk støtte i 2015 var blant annet workshop i selvhjelpsteknikker i Oslo, møteplass i Rogaland med foredrag av forfatter og prest Odd Eidner og kransebindingskurs i Nordland.
Neste søknadsfrist for ExtraExpress er 15. mars.
Ta kontakt med prosjektkoordinator Kristiane M. Myckland på kristiane@lub.no / 22 54 52 05 i god tid før søknadsfristen om du ønsker å søke.
Les mer om ExtraStiftelsen og ExtraExpress her.
Publisert 04.02.16
I Danmark har etterlatte foreldre nå fått rett til seks måneders sorgpermisjon.
Prosjektet «Fødselsomsorg i Norge», som LUB også støtter, er tildelt 11 millioner kroner fra Forskningsrådet!
Til tross for at mye ble avlyst eller utsatt i 2020, er vi i LUB glade for alt vi har oppnådd sammen med våre gode frivillige, medlemmer og støttespillere.
Copyright © 2014 by LUB - by IrisInfo